מתיחת בטן ללא ניתוח

יש מי שעדיין סבורים כי ניתוחים פלסטיים וטיפולים אסתטיים בכלל, הם מוגזמים ונובעים מאי השלמה עם הגוף שצריכה וחייבת להיפתר. אך האמת היא שלכל אחת ואחד הסיפור המיוחד שלהם והסיבה שבגללה חשוב להם לעבור את הטיפול, ואין להקל בכך ראש. מעבר לרצונותיהם האישיים של כל איש ואישה, בשנים האחרונות מדובר יותר ויותר על הפשטת התהליכים וקיצורם לכדי טיפולים נקודתיים או סדרתיים, כירורגיים או לחלופין לא פולשניים, שעלויותיהם ירדו פלאים בעשור האחרון  כך שלמעשה כמעט כל מי שמעוניין ומעוניינת בכך יכולים ליהנות מטיפול מחדש, מרענן ומעל לכל משפר את התחושה העצמית והבטחון האישי.

בכל הנוגע לטיפולי מתיחת בטן ללא ניתוח, תשמחו לגלות שיש כמה וכמה אפשרויות מצוינות המתאימות לסוגים שונים של מטופלים, והן ברובן אינן כואבות וכמובן גם מביאות איתן תוצאות שהן לא פחות ממעולות. אז מהן האפשרויות העומדות בפניכם? רק תבחרו.

העיסוי בעל היתרונות הרפואיים

נתחיל מהשיטה ששמה הוא אולי המפתה ביותר (אל דאגה, בהתאמה הטיפול לא יאכזב גם הוא): העיסוי הלימפטי. מערכת הלימפה היא מערכת כלל גופנית שנמצאת למעשה בכל אזור בגופנו, ולעתים קרובות היא אינה מנקזת את שאריות המזון כראוי, מה שמביא להצטברות שומן וסימנים לא אסתטיים על פני העור (המכונים לא פעם צלוליט). הדרך לטפל באותן הצטברויות היא מהנה במיוחד – עיסוי מקומי בעזרת מכשיר ייעודי, המאתר באופן מיידי את המקומות שבהם הצטברו השאריות וכך למעשה מזרים אותם בפיזור נכון יותר, והכל תוך תחושת הנאה ורוגע הניתנים בעת מתן עיסוי רגיל.

תוצאותיו של הניקוז הלימפטי בעיסוי ניכרות מיד לאחר הטיפול, ובהן העור נעשה חלק ושטוח כמו בעבר. יש לציין כי במרבית המקרים הטיפול מתאים במיוחד לאזורים כמו ירכיים וישבן, אך עבור מטופלות ומטופלים רבים הוא בהחלט יכול לשמש גם כטיפול מתיחת בטן ללא ניתוח.

מתיחת בטן בלייזר וגלי רדיו

סוג טיפול נוסף ונפוץ מאד בקרב מי שמעוניין לבצע מתיחת בטן ללא ניתוח הוא השימוש בקרני לייזר, או לחלופין בקרני רדיו (RF). בטיפול זה למעשה חודרות קרני לייזר או קרני רדיו מתחת לרקמת העור, ובעזרת החום המוקרן לאזור מתחדשים תאי הקולגן המסייעים להתחדשות המקום, כך שעודפי עור ושומן למעשה משתטחים ומתמצקים באופן טבעי, ותהליך חשוב ויעיל שנפגוש גם בהמשך – בסוגי הטיפול האחרים.

באופן ספציפי, הטיפול בקרני לייזר וקרני רדיו אינו מתאים למי שסובל מהשמנת יתר, אלא הוא מיועד למעשה למי שיכול להיות מועמד גם לניתוח מתיחת בטן במינונים קטנים: אנשים ונשים שירדו באופן משמעותי במשקל ומעוניינים להסיר כמות קטנה יחסית של שאריות עור ושומן חיצוניות בבטן, כולל נשים שעברו הריונות. עבור כל אותם מטופלים שמחפשים פתרון לתהליך מתיחת בטן ללא ניתוח, זוהי אחת מהאפשרויות הפופולריות ביותר – אם כי יש לקחת בחשבון כי מדובר בסדרה של טיפולים, שאמנם אינה כואבת אך היא כרוכה בשמירה על לוח זמנים קפדני מעט, בהתאם להנחיות.

המסת שומן בקור

שיטה נוספת לביצוע מתיחת בטן ללא ניתוח המתאימה למטופלים בעלי שאריות עור ושומן לא רבות מדי, היא המסת שומן – ובאופן ספציפי המסת שומן בקור, המהווה למעשה את הדור החדש של התחום. תוצאותיו הסופיות של הטיפול די דומות לתוצאות הטיפולים בלייזר ובגלי רדיו, אולם הדרך לעשות זאת מעט שונה, שלא לומר הפוכה: כאן האזור המטופל למעשה מוקפא לטמפרטורה 8-ובכך מחדש את העור, עד להשטחתו וצמצום אזורי העור והשומן העודפים ממש כמו שתיארנו קודם. בדומה לתהליך הלייזר וגלי הרדיו, גם כאן תוצאות הטיפול יהיו ניכרות לאחר כחודשיים, וחשוב להעיר כי ישנו אחוז מסוים של מטופלים שהטיפול עבורם לא יראה תוצאות – ולכן טוב שיש מגוון איכותי ונרחב שניתן לבחור ממנו להצרת היקפים.

חידוש העור בעזרת מחטים

לא, לא מדובר בדיקור סיני או בשיטות המיובאות מהמזרח הרחוק לשיפור התחושה הכללית בגוף, אלא לטיפול עם תוצאות נקודתיות של ממש, ולמעשה באופן שמביא לחידוש הקולגן שמתחת לשכבת העור ממש כמו הטיפולים האחרים שמנינו לעיל. כמו בטיפולים האחרים, גם במקרה הזה מועבר על האזורים הרצויים מכשיר ייעודי לחידוש חלבון הקולגן – אלא שבשונה מהקרנת חום או קור הוא היחיד שנחשב למעט יותר "פולשני", כאשר מוחדרות אלפי מחטים זעירות (שהן אפילו נעימות למגע) מתחת לשכבת העור בעומק של עד 2.5 ס"מ. כל עוד המכשיר מאושר לשימוש וכן הקוסמטיקאי או הקוסמטיקאי המטפלים בכם עברו הסמכה ייעודית לכך, אין כל חשש מאי הצלחתו של הטיפול. במקרים נדירים ייתכנו דימומים ממושכים (אך קטנים) גם לאחריו, אך הם לרוב יחלפו מעצם בתוך זמן קצר.

איך תדעו במה לבחור?

עבור מי שמעולם לא התנסה בטיפולי מתיחת בטן ללא ניתוח, השאלה באיזה טיפול לבחור עשויה להיות קשה ומבלבלת. לכן חשוב להעמיק ולברר על כל טיפול וטיפול, ומומלץ אף לקבוע פגישות ייעוץ עם המטפלים השונים כדי להבין טוב יותר מה הכי מתאים לכם הן מבחינה פיזית והן מבחינת ההעדפה האישית. זכרו כי במקרה שטיפול אחד לא יתאים לכם תוכלו להתנסות בסוגי טיפול אחרים, ובלבד שתקפידו לעבוד עם מכונים ומכשור שלהם אישור ה- FDA האמריקאי לכל הפחות.