מילוי שפתיים

ניתוח הגדלת חזה הינו אחד הניתוחים הנפוצים ביותר בתחום הרפואה האסתטית והביקוש אליו הולך וגדל מדי יום. מטרת הניתוח היא הגדלת נפח השדיים באמצעות שתלים. חזה גדול ושופע נתפס כסמל לנשיות, לחושניות ולפוריות, לעומת חזה קטן, אשר נחשב כנפול ואסימטרי, דבר אשר יכול לגרום לאישה תחושת חוסר ביטחון ודימוי עצמי נמוך. ניתוחי הגדלת החזה מאפשרים לכל אישה ליהנות מחזה מעוצב ושופע. הניתוח מתאים לנשים אשר החזה שלהם אינה שופע, חזה שהתרוקן או אסימטרי, שרוצות לעצב מחדש את החזה תוך בחירה בגודל ובצורה הרצויים.

ניתוח הגדלת החזה נחשב לפשוט וקצר, ותוך ימים ספורים אפשר לחזור לפעילות כמעט מלאה. הגיל המינימלי ממנו ניתן להתחיל בביצוע ניתוחים להגדלת חזה הינו גיל 17, זאת מכיוון שבגיל זה החזה מעוצב וכבר הגיע לגודלו הסופי.

מהלך ניתוח הגדלת חזה

ניתוח הגדלת חזה נעשה באמצעות הכנסת שתלי סיליקון לחזה, אותם ניתן להכניס דרך חתן מתחת לשד, דרך חתך מסביב לפטמה, או דרך חתך בבית השחי. השתלים ממוקמים מתחת לשד – מעל השריר, או מתחת לשריר, זאת בהתאם לשיקול דעתו של המנתח, אשר מחליט זאת על-פי מבנה גופה של המטופלת ועל-פי צורת החזה הרצויה. הניתוח מתבצע לאחר פגישת ייעוץ ובדיקות מקיפות אשר מעידות על-כך שמצב בריאותה של המטופלת תקין ואין שום מניע רפואי מלעבור את הניתוח. אחת הבדיקות אותן עוברות מטופלות מעל גיל 45 הינה בדיקת הממוגרפיה, אותה מבקשים מרופא משפחה. לאחר הבדיקה ניתן להגיע להמשך ייעוץ עם המטפל ולקביעת תאריך הניתוח.

ניתוח הגדלת חזה מתבצע בהרדמה מקומית עם טשטוש עמוק או בהרדמה כללית. לאחר ההרדמה, המטפל עושה חתך ויוצר כיסים בשני צידי החזה, אליהם מוכנסים השתלים. אצל נשים עם שדיים קטנות השתל יוכנס אל מתחת לשריר בית החזה, זאת על-מנת שיבלוט כמה שפחות. אצל נשים עם שדיים נפולים השתל יוכנס אל מעל לשריר החזה מכיוון שהוא לא יראה לעין. לאחר הכנסת השתל והנחתו בצורה המתאימה, המטפל תופר את החתכים שנעשו בעור וברקמה. המטופלת תתבקש ללכת עם חזייה מיוחדת במשך מספר שבועות לאחר הניתוח בכדי לסייעה  להחלמה.

שתלים במילוי ג'ל סיליקון

שתלים במילוי ג'ל סיליקון חלקים ורכים, ומעניקים לחזה תחושה טבעית. שתלים אלו אינם מייצרים "גלים" בשדיים ומתאימים במיוחד לנשים אשר רקמת העור שלהן במעטפת השד רכה מאוד, מה שמביא לכך שהשתל יורגש בעת מגע בחזה. ג'ל הסיליקון יכול להגיע לרמת סמיכות וצמיגיות נמוכה, וככל שזו נמוכה יותר כך השדיים שיתקבלו לאחר הניתוח יהיו רכים וטבעיים יותר. לעומת-זאת, כאשר סמכות הג'ל גבוהה יותר התחושה תהיה פחות טבעית ונעימה.

שתלים אלה בטוחים ובעלי סיכוי נמוך ביותר לדלוף, ונחשבים כאפקטיביים.

שתלים עגולים

שתלי הסיליקון העגולים מגיעים בנפחים שונים, ברוחב שונה וגובה שונה. הם מותאמים למבנה הגוף הנשי ויכולים להעניק לחזה מראה טבעי. השתלים העגולים הנפוצים ביותר הינם שתלים גבוהים, אשר להם בסיס צר המעניק לשדיים מראה בולט. שתלים אלו מתאימים לנשים אשר להן מבנה גוף צר וחזה קטן. שתלים גדולים עם פרופיל שטוח ובסיס צר מתאימים לנשים אשר להן מבנה גוף רחב וחזה גדול. שתלים עגולים עם פרופיל גבוה מבליטים את חלקו העליון של החזה, לעומת שתלים עגולים עם פרופיל נמוך, אשר מתאפיינים בהענקת רכות רבה יותר לחלקו התחתון של השד, כך שאינם בולטים והמראה המתקבל לאחר הניתוח הוא טבעי. שתלים עגולים עדיפים לשימוש במקרים בהם לשדיים יש צורה והם מפותחים, ומטרתם העיקרית תהיה לדחוף את השד הקיים כלפי מעלה ולהעניק לו נפח.

שתלים טיפתיים

שתלים טיפתיים מעוצבים במטרה להעניק לשד צורת טבעית. השתלים הטיפתיים מקומרים בחלקם התחתון כאשר בחלקם העליון הם נראים כמו קונוס, ובעלי צורה כללית של "טיפה" או "אגס". הם מלאים בג'ל סמיך וצמיגי במידה גבוהה, ומעניקים לשדיים מראה טבעי, זאת על-ידי הרמה של בסיס השדיים.

הם מתאימים למצבים בהם השדיים אינן מפותחות או כאשר רקמת השד דקה, וגם לחזה בו העור רפוי יותר בחלקו התחתון. המטרה של השתלים הטיפתיים הינה לדחוף את החלק התחתון של השד ושל הרקמה הנמצאת מאחורי הפטמות. שתלים אלו מתאימים לניתוחי הגדלת חזה ראשוניים או לניתוחי הרמת חזה.