הרמת חזה

הרמת חזה

ניתוח הרמת חזה הינו ניתוח אסתטי שכיח, אשר תורם להענקת ביטחון עצמי ולשיפור ניכר באיכות החיים והמראה של נשים אשר סובלות משדיים נפולים.

במהלך השנים, השדיים מתעצבים ומשנים צורה ונפח. ישנן נשים אשר החזה שלהן מתעצב בצורה נורמלית אך ישנן אלו הסובלות מצניחת שדיים, כאשר הפטמה שלהן נמצאת בגובה הקפל התת-שדי או מתחתיו והחזה בעל מראה נפול ולא יציב. לתיקון מצב זה פותחו ניתוחי הרמת חזה אשר גם יכולים להיות משולבים עם ניתוחי שדיים אחרים, כגון: הגדלת חזה, הקטנת חזה או ניתוח, הנועד לטפל באסימטריה של החזה. ניתוח להרמת שדיים נועד להשיב לחזה האישה מראה מלא ולעצב מחדש את צורת השדיים על-ידי הוספת שתלי סיליקון, הרחקת עור עודף או ביצוע שני הדברים הללו במקביל. השיטות המודרניות להרמת חזה מאפשרות לבצע ניתוח קל בהתערבות מינימלית שכמעט ואינו משאיר צלקות.

פגישת ייעוץ

לפני ניתוח הרמת חזה יש צורך להגיע לפגישת ייעוץ. בפגישה מבצע המטפל בדיקה גופנית במטרה להתרשם מגובה ומצורת הגוף וכן מצורת בית החזה בפרט. במהלך הבדיקה הגופנית, המטפל יאמוד את נפח השד, את מבנה השד, את איכות העור, את האסימטריה בין השדיים וכן את צניחת רקמת השד והפטמות. לאחר הבדיקה הוא יערוך התאמה בין הנתונים הפיזיים של המטופלת לבין התוצאות האפשריות לאחר הניתוח ויציע את השיטה המתאימה ביותר, אשר תאפשר לקבל גודל וצורת שד אופטימליים לאחר הניתוח. לעיתים מטופלות יזדקקו גם לתוספת של שתלי סיליקון שמטרתם להשיב את הנפח לחזה. בזכות הניתוח יוכלו נשים רבות לעצב את מראה השד מחדש, להרים את חזם ולקבל מראה אסתטי ויפה.

מהלך הניתוח

ניתוח הרמת חזה מתבצע תחת הרדמה מלאה ואורך כשלוש שעות. לפני תחילת הניתוח, המטפל מסמן על כל שד את שטח הריקמה ואת העור שנועד להסרה, וכן את בסיס העטרה והפטמה, אשר יזוזו למיקום גבוה יותר על השד. לאחר הסימון, המטפל יתחיל בביצוע חתכים באזור העטרה וסביב פטמת השד, דרכם מוכנסים שתלי הסיליקון אל מתחת לשדיים וממוקמים מעל שריר החזה הגדול. השתלים מאפשרים הרמה של השד וקיבועו, ומונע צניחה כלפי מטה בעתיד. כמו כן, מתבצעת הסרת עור על כל שד, לפי השרטוט, והזזת העטרות והפטמות. המטפל מוודא סימטריה בין שני השדיים במהלך כל הניתוח ובסופו סוגר את החתכים באמצעות תפרים, אשר מוסרים לאחר מספר ימים.

שתלים במילוי ג'ל סיליקון

שתלים במילוי ג'ל סיליקון חלקים ורכים, ומעניקים לחזה תחושה טבעית. שתלים אלו אינם מייצרים "גלים" בשדיים ומתאימים במיוחד לנשים אשר רקמת העור שלהן במעטפת השד רכה מאוד, מה שמביא לכך שהשתל יורגש בעת מגע בחזה. ג'ל הסיליקון יכול להגיע לרמת סמיכות וצמיגיות נמוכה, וככל שזו נמוכה יותר כך השדיים שיתקבלו לאחר הניתוח יהיו רכים וטבעיים יותר. לעומת-זאת, כאשר סמכות הג'ל גבוהה יותר התחושה תהיה פחות טבעית ונעימה.

שתלים אלה בטוחים ובעלי סיכוי נמוך ביותר לדלוף, ונחשבים כאפקטיביים.

שתלים עגולים

שתלי הסיליקון העגולים מגיעים בנפחים שונים, ברוחב שונה וגובה שונה. הם מותאמים למבנה הגוף הנשי ויכולים להעניק לחזה מראה טבעי. השתלים העגולים הנפוצים ביותר הינם שתלים גבוהים, אשר להם בסיס צר המעניק לשדיים מראה בולט. שתלים אלו מתאימים לנשים אשר להן מבנה גוף צר וחזה קטן. שתלים גדולים עם פרופיל שטוח ובסיס צר מתאימים לנשים אשר להן מבנה גוף רחב וחזה גדול. שתלים עגולים עם פרופיל גבוה מבליטים את חלקו העליון של החזה, לעומת שתלים עגולים עם פרופיל נמוך, אשר מתאפיינים בהענקת רכות רבה יותר לחלקו התחתון של השד, כך שאינם בולטים והמראה המתקבל לאחר הניתוח הוא טבעי. שתלים עגולים עדיפים לשימוש במקרים בהם לשדיים יש צורה והם מפותחים, ומטרתם העיקרית תהיה לדחוף את השד הקיים כלפי מעלה ולהעניק לו נפח.

גלילה לראש העמוד