הקטנת חזה לגברים

יש הרבה גברים שצריכים הקטנת חזה, רק שמעטים מהם מדברים על זה. אבל, לשמחתנו, הדעה הקדומה שאסתטיקה היא נחלתם של נשים בלבד כבר לא אקטואלית והיום קיימים פתרונות רבים גם לגברים שרוצים לשפר את המראה החיצוני שלהם. בעצם, היום התופעה בשיאה ורבים, שבעבר התביישו לעבור טיפולים או ניתוחים לשיפור המראה, היום נעזרים ברפואה האסתטית ומעצבים את גופם בהתאם לרצונם, במיוחד לאור שבעידן המודרני, ועם הטכנולוגיה המתקדמת והמתחדשת, ניתן למצוא בקלות מענה לכל בעיה. בנוסף, אנשים הרבה יותר מודעים למראה שלהם ולאפשרויות הפרוסות לפניהם.

 

תופעת חזה מוגדל אצל גברים

בעיית החזה המוגדל אצל גברים היא בעיה מוכרת שגורמת לפגיעה חמורה בדימוי העצמי, כמו גם במראה ובהשתלבות בחברה. זה מתבטא בחזה גדול עד כדי דמיון לחזה הנשי. התופעה עלולה להתרחש ממספר סיבות: חוסר איזון בהורמוני המין, סיבות גנטיות שונות ואף השמנת יתר, הגורמת להצטברות שומן באזור החזה ולמראה חזה נשי. תופעה זו גורמת לדימוי עצמי מאוד נמוך בקרב גברים, לבושה ומבוכה. גברים הסובלים מחזה מוגדל נוטים להתכנס בתוך עצמם ואף שומרים בסוד את בעייתם בגלל הבושה מעצם שיתוף הסובבים בבעיה.

חשוב לציין שלעיתים בעיית החזה המוגדל חולפת מאליה, במיוחד בגיל צעיר, אך עם הגעה לגיל ההתבגרות רוב הסיכויים שלא יתרחש שיפור במצב, מה שמצריך ניתוח, אותו ניתן לערוך מגיל 16.

 

הכנה לניתוח

לאחר ייעוץ רופא והחלטה על שיטת הניתוח שתתאים לכל אחד באופן אישי, תצטרכו לעבור בדיקות דם, בדיקה כללית ובדיקות הורמונאליות. הרופא יבדוק מה הרקמה שגרמה להגדלת החזה ובהתאם לזה ייקבע את סוג הניתוח – במידה והרקמה היא רקמת שד, כמו בחזה הנשי, יתבצע ניתוח פתוח מהסיבה שרקמה זו קשה ולא ניתנת לשאיבה. זה קורה בעיקר בנערים שבגיל ההתבגרות חוו מצב דומה להתפתחות החזה הנשי. סוג הניתוח השני מתאים לגברים בוגרים שאצלם ההגדלה התרחשה בעקבות הצטברות שומן. במקרה הזה שאיבת שומן תפתור את המצב. ישנם מקרים שבהם שני התרחישים מתקיימים (גם רקמת שד וגם שומן) ובמקרה כזה הניתוח יהיה משולב ויכלול גם ניתוח פתוח וגם שאיבה.

 

שיטת הטיפול

ניתוח הקטנת חזה לגברים אורך בין שעה לשעתיים וחצי ומתבצע בהרדמה מלאה. לאחר ביצוע הניתוח, בין אם זו שאיבת שומן ובין אם ניתוח פתוח, לרוב אין צורך להקטין את נפח העור וזה יתכווץ לבד ויתאים את צורתו לצורת החזה תוך זמן מה. רק במקרים בהם החזה היה גדול מאוד ותלוי, יתבצע חיתוך של העור העודף ומיקום הפטמה מחדש, כמו בניתוח הקטנת החזה אצל נשים.

לאחר סיום הניתוח המטופל שוהה מספר שעות בחדר התאוששות ולאחר מכן משוחרר לביתו, אלא אם כן יש צורך להשאירו להשגחה למשך הלילה.

זמן החזרה לשגרה תלויה מאוד בסוג הניתוח ויכול להשתנות ממטופל למטופל. לאחר הניתוח יצטרך המטופל לחבוש את החזה בחגורה אלסטית במשך מספר שבועות הן ביום והן בלילה, אותה ניתן להסיר רק לצורך רחצה. האזור המנותח יהיה מעט נפוח וייתכנו גם שטפי דם שיחלפו עם הזמן. בימים הראשונים שלאחר הניתוח ייתכנו כאבים וניתן לקחת משככים במידת הצורך. עם הזמן הצלקות יטשטשו וכבר תוך מספר שבועות יהפכו כמעט בלתי נראות ואף ייעלמו כליל. לאחר ניתוח זה מומלץ לשמור על מנוחה ולא להתאמץ, ולחזור לפעילות גופנית רק לאחר חודש וחצי מיום הניתוח.

סיכונים, סיבוכים ותופעות לוואי

לאחר הניתוח ובתקופת ההחלמה ייתכנו שטפי דם ועקצוצים באזור המנותח אשר חולפים עם תקופת ההחלמה. עם זאת, כמו בכל ניתוח פולשני, גם בניתוח הקטנת חזה לגברים יש סיכונים וייתכנו סיבוכים, כמו: דימום, זיהום, אסימטריה בין שני הצדדים, כריתת יתר של הרקמות וההפך – כריתה מועטה מדי שלא פתרה את הבעיה, צלקות לא מוצלחות, שינויי תחושה בפטמה ואף נמק שלה. הרופא המטפל מציין ומסביר את שלל הסיבוכים האפשריים ואת רמת הסיכון של הניתוח. בשביל להבטיח תהליך בטוח ומקצועי ככל האפשר, חשוב מאוד לבחור רופא עם ניסיון, העוסק בתחום מספר שנים.

 

תוצאות הטיפול

ניתוחים להקטנת החזה אצל גברים נחשבים לניתוחים מאוד מוצלחים שמוכיחים את עצמם בהצלחה רבה. תוצאות הניתוח מדברות בעד עצמן וניתן ליהנות ולהתרשם מהן כבר זמן קצר לאחר הניתוח, אל עף שאת התוצאה הסופית אפשר יהיה לראות רק לאחר תקופה של בערך שלושה חודשים, אחרי שהאזור מחלים וכל הנפיחויות והצלקות נעלמות. חשוב לציין שהתוצאות אינדיבידואליות וייתכנו שינויים בעקבות משקל גוף. עם זאת המטופלים יכולים ליהנות ממלוא האפקט וממראה חזה שטוח אשר ישפר משמעותית את תחושת הביטחון העצמי שלהם. גברים אשר עברו את התהליך מעידים על העלמות הבושה והמבוכה. הם חשים גבריות, אותה לא חוו תקופה ארוכה, ואף מוכנים ללכת לים ולחשוף את גופם ואת חזם. מטופלים, אשר לפני הניתוח לבשו רק חולצות רחבות בכדי לטשטש את מראה החזה הנפוח, לאחר הניתוח מרשים לעצמם ללבוש חולצות צמודות ולהתגאות במראה גופם.