המסת שומן בקור

כלל ידוע ושימושי במגוון מקומות ואפילו בסביבה הביתית במטלות מסוימות, הוא שחום ממיס שומן. על כך אין עוררין ועם הזמן מומצאים עוד ועוד פטנטים המתבססים על עקרון זה. אך בשנים האחרונות התפתחה בקרב הקהילה המדעית ההבנה ההולכת ורווחת כי לא רק חום יכול לעשות זאת, אלא במקרים מסומים גם קור.

בכל הנוגע להסרת תאי עור תת עוריים בגוף, התגלה (ובאופן מקרי לחלוטין) כי מדובר בתאים רגישים למדי וזהו למעשה גם היתרון הגדול שבהם – שכן כך ניתן לטפל בהם בקלות ומבלי לפגוע בתאים אחרים שסביבם, כמו שכבת העור החיצונית או השרירים שנמצאים תחתיהם. אז איך בדיוק מתבצעת המסת שומן בקור והאם זה באמת עובד, כאשר לא מעורב בכך כל הליך כירורגי? הנה כל מה שצריך לדעת על המהפכה השקטה המתרחשת בימים אלה בעולם היופי והאסתטיקה.

הרקע המפתיע לטיפול

כמו רבות מהתגליות המדעיות פורצות הדרך, גם כאן התברר לגמרי במקרה כי המסת שומן בקור היא לא רק אפשרית אלא יעילה מאד להצרת היקפים – וזאת בניגוד למה שקוסמטיקאים, רופאים פלסטיקאים מומחים ואפילו מדענים רבים חשבו. הכל התחיל כאשר רופאים שמו לב לתופעה מעניינת שהתעוררה בקרב ילדים, בה נוצרו בפניהם מעין חריצים עדינים בסביבת הלחיים. לאחר בחינת המאפיינים המשותפים להם ובדיקת כל אחד מהפרמטרים שעלו, התברר כי המשותף לכולם היה שגרת אכילה ממושכת של גלידה (כן כן) בכמויות גדולות, בה הטמפרטורה הנמוכה שלה גרמה למעשה לתאי השומן בלחיים להתמוסס. משם הדרך לייבוא התגלית לעולם האסתטיקה היתה קצרה, ובשנים האחרונות פותח מכשיר ייעודי המבצע בדיוק את אותו האפקט, באזורים הרצויים.

אז איך זה עובד?

ראשית יש להבהיר כי המסת שומן בקור אינה כירורגית והיא אף לא כולל מחטים או כל התערבות פולשנית שהיא. הפעולה אורכת כשעה פחות או יותר והיא לרוב אינה מצריכה סדרה של מפגשים, והרבה פעמים אפילו טיפול יחיד מספיק לכך. בתחילת המפגש יתבקש המטופל או המטופלת לשכב באופן נינוח על הבטן או הגב (לפי הצורך), ותונח על המקום הרצוי מעין כף גדולה, התופסת את האזור ומותחת אותו באמצעות ואקום כלפי מעלה, באופן שאינו מסב למטופל כאב כלל. מיד לאחר מכן הכף תוריד את הטמפרטורה של האזור הכלוא בה ל- 10- באופן מבוקר, ולמעשה תחל המסה השומן עצמה. מרבית המטופלים מעידים כי התהליך אינו כואב והוא אפילו נעים (ולעתים גם מרדים), ואילו מיעוטם יעיד על תחושת אי נעימות קלה או כאבים עדינים החולפים מיד בסיום התהליך.

לאחר הטיפול

מיד עם הסרתה של הכף מהאזור המטופל ייראה המקום אדום ומגורה, אך סימנים אלה יעברו לאחר מספר דקות, בדומה לתגובה עורית שגרתית המתפתחת לאחר מגע עם קרח. בדומה לטיפולים אסתטיים אחרים, גם במקרה הזה תוצאות הטיפול ייראו רק לאחר מספר שבועות ואפילו חודשים, כאשר בשונה מניתוחים כירורגיים בהם לפחות חלק מהתוצאות ניכר ובולט לעין כבר מהרגע הראשון, כאן למעשה מדובר בתהליך ארוך והדגרתי הרבה יותר, שתוצאותיו בעצם ייחלו להתהוות רק זמן רב לאחר מכן. לכן חשוב לקחת זאת בחשבון ולהיאזר בסבלנות, וכן לתכנן מראש את תזמון הטיפול אם ברצונכם להצר את ההיקפים לטובת מטרה ספציפית ותחומה בזמן.

התוצאות

בשל ההדרגתיות הרבה של התהליך ייתכן ותתקשו לראות את תוצאותיו באופן מובהק וודאי בשבועות הראשונים – לכן מומלץ לצלם את האזור לפני הטיפול ולאורך החודשים העוקבים לו, וכך לראות עד כמה משמעותי היה השינוי. בין כך ובין כך, אם נמצאתם מתאימים לטיפול (כפי שיורחב מיד) וכל עוד הקפדתם לשמור על משקל יציב לאחר מכן, התוצאות הן למעשה מובטחות: במקרה של המסת שומן בקור באזור הבטן היקפי המותניים יהיו קטנים יותר באופן שיהיה ניתן בהחלט לכמת אותם באופן מדויק, וכך נכון הדבר למעשה בכל אזור אחר בגוף: בישבן, בזרועות, בגב ובירכיים. האזור שהיה בעבר שמן ייראה מתוח ורזה יותר בצורה טבעית, ובפועל שטח הפנים שלו יהיה פשוט קטן יותר.

למי מתאים הטיפול?

ממש כמו טיפולים אסתטיים אחרים שנועדו לטפל בשאריות עודפות של שומן (ולעתים גם שאריות עור מיותרות), המסת שומן בקור מתאימה אך ורק למי שכבר ביצע דיאטה ולרוב גם נמצא בכושר בעת הטיפול, ושיטות ההרזיה לא נמצאו יעילות עבורו באזורים ספציפיים בגוף. במילים אחרות, המסת שומן בקור מיועדת למי שירד במשקל לאחר מאמץ וגם הצליח בכך, אך בשל סיבות מולדות השומן באזור ספציפי בגוף אצלו – כמו חגורת הבטן למשל או הירכיים, פשוט אינו נעלם. לכן נכון יותר להגיד כי זוהי פעולה שנועדה לחיטוב הגוף, והיא אינה מהווה תחליף לירידה במשקל בשום אופן. המסת שומן בקור מטפלת למעשה אך ורר בשכבת השומן החיצונית הנמצאת ממש מתחת לעור (בשונה משאיבת שומן למשל), ובמיוחד למי שלא נמצא מתאים לטיפולים כירורגיים דומים בהיקפים נרחבים כמו מתיחת בטן למשל, זהו הפתרון הטוב והמתאים ביותר.