המסת שומן בפנים

הפנים שלנו הינן האזור החשוף ביותר בגוף שלנו, הן כרטיס הביקור שלנו ועבור אנשים רבים מראה פניהם משפיע רבות על הדימוי העצמי שלהם. גברים ונשים רבות אשר יש להן מצבורי שומן בפנים אותם היו רוצים להוריד נותרו ללא מענה לאורך שנים רבות. בשורה משמחת הינה שעם התקדמות הטכנולוגיה גם טיפולי המסת השומן בפנים הגיעו וזאת ללא כל צורך בניתוח, הכירו את הליפוליזיס.

מה זה ליפוליזיס

ליפוליזיס הינה טכניקה להמסת שומן שאיננה מתבצעת באמצעות ניתוח או באמצעות המכשור הטכנולוגי המוכר לצורך המסת מצבורי שומן ק=כמו קרני לייזר או גלי רדיו. ליפוליזיס הינה שיטה המשתמשת בחומרים פעילים המוחדרים אל מתחת לעור הפנים באמצעות זריקה ובאמצעותם ניתן לעצב את מראה הפנים ואף להעלים מצבורי שומן מעיקים. טכניקת הליפוליזיס נוצרה באיטליה עוד בשנות השמונים אך מאז שנותיה הראשונות ולאורך העשורים האחרונים עברה שינויים ושיפורים רבים. למעשה, החומרים בהם משתמשים היום לצורך עיצוב הפנים והמסת שומן בפנים בשיטת לילפוליזיס הינם שונים, בטוחים ואפקטיביים הרבה יותר.

כיצד המסת שומן בפנים עובדת

המסת שומן בפנים בשיטת ליפוליזיס עובדת בצורה עדינה בהרבה מהמסות השומן באזורים אחרים בגוף. החומרים אותם מזריקים למצבורי השומן בפנים גורמים לתאי השומן במצבורים להרפות לאט עד שהם נהפכים לנוזל ובשלב מאוחר יותר הינם מוסרים מהפנים באמצעות מערכות הפינוי הטבעיות של הגוף. משום ששיטה זו עובדת בהרמוניה עם מערכות הפעילות הטבעיות של הגוף ישנה טראומה פחותה של הגוף מקבלת טיפולים אלו ולכן גם תקופת ההחלמה הינה קצרה בהרבה מטיפולים מקבילים כמו ניתוחים כירורגיים למטרות זהות.

כיצד מתבצע טיפול ליפוליזיס בפועל

טיפול ליפוליזיס אורך לרוב כשעה וזה תלוי במספר המוקדים בהם יש לטפל. כאמור, לא מדובר בטיפול הנחשב לכואב ולא נדרשת הרדמה לצורך קבלת טיפול זה. הטיפול בקליניקת הרופאה האסתטית אמנם אורך לרוב כחצי שעה אך הטיפול למעשה נמשך לאורך כמה שבועות נוספים בהם מפורקים תאי השומן ועוברים תהליך של פינוי טבעי על ידי המערכות הטבעיות של הגוף ועד להסרתם מגוף המטופלת באופן מוחלט. פעמים רבות ישנו צורך לחזור על הטיפולים אחת לכמה שבועות ועד להגעה לתוצאה מושלמת.

באילו אזורים בפנים טיפול ליפוליזיס מתאים

המסת שומן בשיטת ליפוליזיס מתאימה במגוון אזורים בפנים ואף בגוף בכללותו. באזור הפנים ניתן להמיס שומן ולעצב את אזור הסנטר, הלחיים, מתחת לעיניים, מרכז הפנים ועוד. טיפול זה נחשב לעדין ומדויק ביותר ולכן הינו טיפול המסת השומן המומלץ לאזור הפנים. מכיוון שטיפול המסת שומן בפנים הינו טיפול שמאפשר מתן טיפול זהה גם לאזורים אחרים בגוף, ניתן לשלב את קבלת טיפול המסת שומן בפנים ביחד עם טיפולי המסת שומן באזורים אחרים. משום סיבה זו ניתן בסדרת טיפולים אחת להגיע לתוצאות חיטוב רצויות לכל האזורים בגוף אותם איננו מצליחים לחטב באמצעות עשיית דיאטה מאוזנת וביצוע פעולות ספורטיביות שגרתיות.

יתרונות המסת שומן בפנים

בניגוד לניתוחי מתיחת פנים בהם מטפלים גם במצבורי השומן, תהליך המסת שומן בפנים איננו דורש הרדמה מלאה, איננו טומן בחובו הישארות של צלקות כתוצאה מהטיפול ואיננו מצריך תקופת החלמה ממושכת. טיפול זה נחשב למדויק ביותר ועדין המאפשר מתן טיפול באזור כה רגיש כמו הפנים. למעשה, פעמים רבות לאחר ניתוחי מתיחת פנים עוברים המטופלים טיפול ליפוליזיס לצורך מתן גימור סופי אל הפנים וזאת גם משום יכולתו להמיס שומן וגם משום שטיפול הליפוליזיס מתאים גם לצורך עיצוב הפנים. הליפוליזיס הינו זול בהרבה מניתוחים כירורגיים המספקים תוצאות דומות ויתרון גדול ונוסף הינו שתקופת ההחלמה הינה קצרה בהרבה. למעשה, ההחלמה והחזרה לשגרה לאחר קבלת הזריקות הינה כמעט מידית.

תוצאות טיפולי הליפוליזיס

כאמור, טיפול הליפוליזיס מסיר את מצבורי השומן הלא רצויים לצמיתות. יחד עם זאת ישנה סכנה שאם תהיה עליה במשקל יחזרו השומנים להצטבר באזורים בפנים וכך לאחר ירידה חוזרת במשקל ייאלצו המטופלים לעבור טיפולים נוספים. כאמור, הזריקות הינן גורמות לפירוק הדרגתי של תאי השומן ולאחר מכן נכנסים מנגנוני הפינוי הטבעיים של הגוף לפעולה ומסירים את תאי השומן המומסים מין הגוף באופן מוחלט. משום סיבה זו תוצאות הליפוליזיס אינן מידיות אך ניתן להבחין בשינויים המתרחשים בגוף באופן הדרגתי ויציב ובשיפור מתמיד בין טיפול לטיפול.

סיכוני המסת שומן בפנים

בכל הליך רפואי, בין אם אסתטי או במתן מענה לבעיות רפואיות ישנם סיכונים ותופעות לוואי אפשריות. בשורה משמחת הינה שלרוב, לאחר טיפולי המסת שומן בפנים אין תופעות לוואי חמורות ולרוב תופעות הלוואי מסתכמות באדמומיות ונפיחות קלה. תופעות לוואי אלו נמשכות לאורך מספר ימים בודדים ואינן דורשות טיפול מיוחד. כמו כן, יש להישמע להוראות הרופא האסתטי לאחר קבלת טיפול המסת שומן בפנים לצורך מניעת בעיות רפואיות שונות וכמו כן, הטיפול חייב להיעשות על ידי רופא מומחה ואין אפשרות לקבל את טיפולים אלו על ידי קוסמטיקאית או אחות שאינה מוסמכת להמסת שומן.