המסת שומן בגלי רדיו

בעבר הטיפול העיקרי שנתן מענה לצורך הסרת מצבורי שומן היה ניתוח שאיבת שומן. עובדה זו מנעה מגברים ונשים רבות לעבור טיפולים אלו משום הסיכונים הכרוכים בכל ניתוח כירורגי. בשורה משמחת הגיעה לישראל בשנים האחרונות וזאת לאחר מספר שנות פעילות באירופה והינה האפשרות לבצע המסת שומן בגלי רדיו.

למי מתאימה המסת שומן בגלי רדיו

המסת שומן בגלי רדיו מתאימה לצורך הסרת מצבורי שומן בנפח של עד כחצי ליטר. גברים ונשים לאחר ירידה משמעותית במשקל פעמים רבות מתמודדים עם הצטברות של מצבורי שומן שאינם ניתנים להסרה באמצעות דיאטה מאוזנת ופעילות ספורטיבית יום יומית. במידה ואתם סובלים ממצבורי שומן באזורים שונים כמו בסנטר, בבטן [, בירכיים, במותניים ועוד ייתכן והמסת שומן בגלי רדיו מתאימה לכם. כמו כן יש צורך להיוועץ ברופא אסתטי ולהציג בפניו את עברכם הרפואי. במידה ותמצאו מתאימים לטיפולי המסת שומן בגלי רדיו ניתן כבר לקבוע את מועד הטיפול ולהחל בהליך הטיפולי.

תהליך המסת שומן בגלי רדיו

לאחר הבדיקה הרפואית והימצאותכם מתאימים לתהליך המסת שומן בגלי רדיו, ניתן כבר להתחיל בתהליך המסת השומן בפועל. טיפול המסת שומן בגלי רדיו הינו טיפול קצר יחסית אשר לא גורם להפרעות רבות בשגרה ולאחריו ניתן חזור אל שגרת החיים עם הגבלות קלות לזמן מוגבל בלבד. בתהליך הטיפולי מסמן הרופא האסתטי את האזור בו נדרש לבצע את המסת השומן בגלי רדיו ובעזרת מכשור מתקדם מקרב הרופא את המכשיר המשדר גלי רדיו אל העור וגלי הרדיו חודרים אל מתחת לעור החיצוני אל תוך מצבורי השומן ומבצעים פירוק של תאי השומן ולאחר מכן מפונים תאי השומן המומסים בתהליך טבעי אך מהיר יותר באמצעות הלימפה. חשוב לציין שאת תוצאות המסת השומן בגלי רדיו במלואן לא רואים באופן מידי משום שזהו טיפול המעודד פירוק של השומן בדרכים טבעיות אך מהירות יותר על ידי הגוף.

כיצד המסת שומן בגלי רדיו עובדת

המסת שומן בגלי רדיו מתבססת על אנרגיית חום. על ידי חדירת גלי הרדיו אל מצבורי השומן וחימומם מבצעים את פירוק תאי השומן באזור בנפח של עד כחצי ליטר. לרוב מטופלים מדווחים על כאבים קלים בלבד במהלך הטיפול ולאחר הטיפול כאשר השומן מומס, מפרק הגוף את השומן בצורה טבעית אך מהירה יותר במשך כמה חודשים ועד להגעה לתוצאה מקסימלית. במידה ומעוניינים המטופלים להסיר מצבורי שומן בנפח העולה על חצי ליטר, מתאפשר לעבור סדרת טיפולים אחת לכמה חודשים לצורך המסת מצבורי שומן גדולים באופן הדרגתי. כאמור, תהליך המסת השומן בגלי רדיו הינו קצר יחסית לטיפולים אחרים אך משך הטיפול תלוי בגודל מצבורי השומן וגם בכמה אזורים בגוף מעוניין המטופל להסיר. זה מצביע גם על אחד מיתרונותיו המשמעותיים של המסת השומן בגלי רדיו משום שבטיפול אחד ניתן לטפל בכמה אזורים שונים בגוף. כך ניתן למשל בטיפול אחד להמיס שומן בגלי רדיו בירכיים, במותניים, בסנטר ועוד.

תוצאות המסת שומן בגלי רדיו

מכיוון שתהליך המסת שומן בגלי רדיו עובד בהרמוניה עם הגוף ועם פעולות הפירוק הטבעיות שלו, את תוצאות טיפול המסת שומן בגלי רדיו לא רואים באופן מידי. לאחר טיפול המסת השומן בגלי רדיו מתחיל הגוף לפרק ולפנות את מצבורי השומן המומסים באמצעות הלימפה בתהליך שאורך עד כמספר חודשים. אמנם את התוצאות המלאות ניתן לראות רק לאחר שלושה עד ארבעה חודשים מתאריך הטיפול אך כבר לאחר מספר שבועות ניתן להבחין בשיפור והצטמקות מצבורי השומן באזורים המטופלים באופן שהולך ומשתפר.

יתרונות המסת שומן בגלי רדיו

להמסת שומן בגלי רדיו יתרונות רבים. ראשית, מכיוון שמדובר בהליך לא פולשני כמו ניתוח שאיבת שומן מדובר על סיכונים מופחתים בהרבה. כאמור, אין חדירה ממשית אל הגוף באמצעות חתכים ובזכות מכשור מתקדם ניתן לרופא האסתטי לבצע את הטיפול ברוגע וישנו פחד פחות מטעויות הנובעות מתזוזות הרופא האסתטי. בנוסף, מכיוון שמדובר בהליך שאיננו מצריך הרדמה מלאה עם נוכחות של רופא מרדים ולילה באשפוז, מחיר המסת שומן בגלי רדיו זול בהרבה מניתוח שאיבת שומן. יתרון גדול ומשמעותי נוסף של המסת שומן בגלי רדיו הינו העובדה שהמטופלים מסוגלים לחזור אל שגרת חייהם באופן כמעט מידי. למעשה, לאחר טיפול המסת שומן בגלי רדיו מקבלים על עצמיהם המטופלים הגבלות לזמן מוגבל בלבד והגבלות אלו אינן מחמירות כמו ההגבלות של ניתוח שאיבת שומן.

לכמה זמן מחזיקות תוצאות המסת שומן בגלי רדיו

אין המטופלים מעוניינים לבצע את טיפולים אלו באופן חוזר וזה מסיבות מובנות. יחד עם זאת, כאשר רוצים לבצע המסת שומן בגלי רדיו למצבורי שומן בנפח העולה על כחצי ליטר ישנו צורך לבצע סדרת טיפולים. המסת שומן בגלי רדיו מחזיקה לאורך שנים רבות ואף ליותר מכך. אחד הגורמים המשפיעים על השמירה של תוצאות המסת השומן בגלי רדיו הינה השאלה אם תהיה עליה חוזרת במשקל.