המסת שומן בבטן

גברים ונשים רבים סובלים מהצטברות של שומן בבטן. בעבר, המענה העיקרי שניתן לאנשים שביקשו להסיר מהם את מצבורי השומן שאינם ניתנים להסרה באמצעות דיאטה וספורט היה ניתוח שאיבת שומן. ניתוח שאיבת שומן הינם הליכים כירורגיים הטומנים בחובם סיכונים וחדירה פולשנית אל תוך העור ומסיבות אלו אנשים רבים נמנעו מקבלת טיפולי שאיבה או המסת שומן. בשורה משמחת הגיעה אל ישראל בשנים האחרונות וזוהי האפשרות לעבור טיפולי שאיבת שומן ללא ניתוח וזאת באמצעות ובזכות טכנולוגיות מתקדמות.

למי מתאימה המסת שומן בבטן

המסת שומן בבטן מתאימה לגברים ונשים שמעוניינים להסיר מצבורי שומן מאזור הבטן. מצבורי השומן שניתן להסיר בהמסה אינם יכולים לעלות על נפח של כחצי ליטר וזאת משום אמצעי בטיחות. במידה והינם נמצאים לאחר ירידה משמעותית במשקל אך אזורים מסוימים בבטן מסרבים להתכווץ ולחזור לחיטוב הטבעי או שהגוף שלכם פשוט אוגר מצבורי שומן באזורים ספציפיים, ייתכן והמסת שומן בבטן מתאימה לכם. כמו כן, במידה וגבר או אישה מבקשים להסיר מצבורי שומן שנפחם עולה על כחצי ליטר זה מתאפשר באמצעות המסת שומן בתהליך של מספר טיפולים. כאשר קובעים סידרת טיפולים לצורך המסת שומן בבטן ההפרש בין טיפול לטיפול צריך להיות כמה חודשים כאשר המקובל הינו הפרש של שלושה חודשים וזאת לצורך מתן הזדמנות לגוף לפרק ולפנות את השומן המומס מהאזורים המטופלים. במידה והנכם מעוניינים בהמסת שומן בטיפול אחד או בסדרת טיפולים, יש להיוועץ ברופא האסתטי וזאת לצורך בדיקת רקע רפואי מקיף כדי לוודא שהנכם מתאימים לטיפול זה.

כיצד המסת שומן בבטן אפשרית

המסת שומן בבטן אפשרית במגוון דרכים. השיטות השונות להמסת שומן בבטן מתבססות על פירוק תאי השומן באזורים הרצויים ועידוד פירוקם הטבעי על ידי הלימפה. ישנן שיטות המתבססות על המסת תאי השומן בחום, ישנן שיטות המתבססות על פירוק תאי השומן בקור ואך באמצעות גלי קול וזאת לצורך פירוקם.

המסת שומן בטן בחום

לצורך המסת שומן בחום ישנן מספר שיטות. אחת השיטות הינה המסת שומן באמצעות קרני לייזר. בעזרת מכשור מתקדם ניתן להחדיר את קרני הלייזר מבלי לפגוע בעור החיצוני ובשימוש באנרגיית חום ממיסים ומפרקים את תאי השומן באזורים הרצויים. להמסת שומן בלייזר ישנה אפשרות נוספת ופולשנית יותר בה מבצעים חתכים עדינים באזור המטופל ומחדירים סיב אופטי דרך צינורית דקיקה. השיטה השנייה להמסת שומן בלייזר מספקת תוצאות מידיות יותר אך חסרונה הינו בעובדה שטיפול זה נחשב לפולשני יותר. שיטה נוספת להמסת שומן בחום הינה המסת שומן בגלי רדיו. המסת שומן בגלי רדיו עובדת בדומה להמסת שומן בלייזר. כמו בלייזר גם בהמסה זו משתמשים במכשור מתקדם ובעזרת חדירת גלי הרדיו אל מצבורי השומן מבלי לפגוע בעור החיצוני, משתמשים באנרגיית חום לצורך פירוק תאי השומן ופירוקם ופינויים על ידי הלימפה.

המסת שומן בבטן בקור

בשיטה זו משתמשים במכשור מתקדם לצורך שאיבת החום הטבעי של הגוף ממצבורי השומן. כאשר יורדת מעלת מצבורי השומן מתחת לשבע מעלות מתחילים תאי השומן להתפרק. בטיפול עצמו יורדות מעלות מצבורי השומן עד לארבעה מעלות. הליך זה נחשב להליך הפחות נעים מבין שלל השיטות.

המסת שומן בטן בגלי קול

בשיטה זו משתמשים בגלי קול לצורך פירוקם של תאי השומן. התוצאה הסופית של הליך זה הינה דומה מאוד לשל המסת השומן בחום או בקור אך פירוק התאים בפני עצמו מתבצע באמצעות הרטטה של מצבורי השומן באמצעות גלי קול.

יתרונות המסת שומן בבטן

ראשית, אחד מיתרונותיה הגדולים של תהליכי המסת השומן הינו העובדה שאין הכרח לבצע טיפול פולשני והליך כירורגי. זאת כמובן כאשר לא בוחרים לבצע את המסת השומן בלייזר באמצעות סיב אופטי. העובדה שאין צורך להיכנס להרדמה מלאה לצורך הטיפול מאפשר הימנעות מנוכחות רופא מרדים מה שמאפשר לטיפול להיות זול יותר וגם להימנע מהסיכונים הכרוכים בכל הרדמה מלאה. לאחר שאיבת שומן בניתוח המטופלים צריכים להיות מחוברים לניקוז למשך מספר ימים מה שמצביע על אחד מיתרונותיה הנוספים של המסת השומן בה לאחר הטיפול אין צורך להתחבר לניקוז ולשהות לילה באשפוז. בנוסף, החזרה לשגרה לאחר טיפולי המסת שומן הינה כמעט מידית והגבלות התנועה המוטלות על המטופלים הינן פחותות בהרבה מאשר בהליכים הכירורגיים.

תוצאות המסת שומן בבטן

כאמור, תהליך המסת השומן בבטן הינו הליך שפועל בהרמוניה עם מנגנוני הפעולה הטבעיים של הגוף ומתבסס על היכולות הטבעיות של הגוף לפנות תאי שומן מומסים במהירות. משום כך התוצאות של המסת שומן לא פולשנית אינן נראות מיד ורק לאחר כמה שבועות ניתן להתחיל ולראות את תוצאות הטיפול כאשר הגוף מתחיל לפנות את השומן המומס. את מלוא תוצאות הטיפול ניתן לראות לאחר כמה חודשים במלואן או לסירוגין, במידה ומדובר במצבורי שומן העולים על כחצי ליטר, את תוצאות הטיפול ניתן לראות במלואן כמה חודשים לאחר הטיפול האחרון בסדרת הטיפולים שנקבעה.