הגדלת חזה טבעית

בעידן שבו הניתוחים הפלסטיים הפכו לנפוצים מאד , הן בזכות המחיר והן בזכות הידע הרפואי הנרחב, הטכנולוגיה והנגישות הרבה לטיפולים מאי פעם – אין פלא שטיפולי הגדלת חזה הם בין הפופולריים בעולם המערבי בתחום האסתטיקה, וגם כאן בישראל. כך בין היתר, ישנן יותר ויותר שיטות טיפול המביאות לתוצאות שונות ומגוונות – בהתאם למה שכל מטופלת ומטופלת רוצה; החל משאלת העמידות לאורך זמן קבוע או מוגבל (ואם כן לכמה זמן), דרך חומרי הגלם הממלאים את השתלים (או עיבויים בדרך אחרת), ומעל לכל כמובן צורתו וגודלו של השד.

בין הדרישות העולות יותר ויותר בשנים האחרונות בפגישות ההתאמה לטיפול ובמרפאות המומחים השונות, עולה הצורך לבצע הגדלת חזה טבעית. אלא שהרבה פעמים לא בדיוק ברור למה הכוונה, ובדיוק לשם כך התכנסנו – כדי לעשות סדר אחת ולתמיד ולהסביר למה מתכוונים כשאומרים את המוג ה"מפוצץ" הזה.

מהי הגדלת חזה טבעית?

בכל הנוגע להליכים כירורגיים, הגדלת חזה טבעית יכולה לשמש בשתי משמעויות: הראשונה, מראה טבעי שלרוב כרוך בשתלים קטנים יחסית, או לכל הפחות קטנים ממה שהיה נהוג ומקובל בעבר. המשמעות השניה של המושג עוסקת בחומרי גלם טבעיים הממלאים את מקומו של השתל – לרוב בדמות שומן עצמי הלקוח מאזורים שונים כמו ירכיים, ישבן ובטן. חשוב להבהיר כי לכל אחת מהאפשרויות היתרונות והחסרונות שלה, ולכן ההתאמה המדויקת לכל מטופלת ומטופלת היא קריטית – על פי רצונה האישי, דרישותיה למראה החזה וכמובן אופן הטיפול באזור בחודשים והשנים שלאחר התהליך.

פריצות הדרך בעולם האסתטיקה

ראשית כדאי להעיר ולציין כי ישנן כמה וכמה שיטות להגדיל את החזה באופן עצמי – בבית וללא כל התערבות פולשנית – בין היתר על ידי בליעת כמוסות, תוספים ואף מאכלים שונים שבהם ריכוז חומר המגדיל את החזה באופן זמני,  שימוש בחזיות מיוחדות או תרגילים ספורט ייעודיים למיצוק החזה והבלטת ניראותו בצורה אסתטית.

אך המילה האחרונה בעולם הגדלות החזה הנוגע לתהליך הגדלה קבועה שמערב חומרי גלם טבעיים, הוא כאמור הגדלת החזה באמצעות שומן עצמי מגופה של המטופלת, כאשר התהליך למעשה דורש לרוב סדרה של מפגשים – בהם בהדרגה יתווספו לחזה תאי השומן והוא יתמצק עד לתוצאה הרצויה. כאן חשוב להעיר כי אין מדובר ב"קסם" המשווה מראה שונה לחלוטין לחזה כמו שתלים, אלא בעיקר עיבוי והוספת של תאי שומן במקומות שבהם החזה נראה "חסר" – למשל במקרים של חוסר באזור העליון של שד, או לחלופין אם הוא בעל מראה נפול.

האם התוצאות באמת שונות כל כך?

מספיק לראות תמונות של נשים מפורסמות שעברו הגדלת חזה כדי להבין שהשיטות השונות לעשות זאת אכן מביאות תוצאות. כמו כן, אם נכנס לשוק לאחרונה התחום הנרחב של הגדלת חזה טבעית, בין בתכשירים וחומרי גלם טבעיים ובין על ידי שיווי מראה טבעי לאזור החזה, כנראה שהמומחים והמפתחים השונים כבר הבינו כיצד לעשות זאת באופן יעיל ועם תוצאות טובות מאד. לכל אלה יש להוסיף את העובדה שהאופנה בתחום הגדלות החזה השתנתה לבלי היכר בשנים האחרונות, כך שההעדפה הברורה היא דוקא להגדלה מבוקרת יותר, שאינה מוגזמת וכמובן עם הפרופורציות הנכונות למידות הגוף.

אז מה עדיף?

אם אינכן יודעות מה הכי מתאים לכן, וכל האפשרויות נראות לכן דומות, ההמלצה הטובה ביותר להתחיל להבין מה יתאים לכן היא להתייעץ עם רופא מומחה, המבצע את הטיפול בעצמו – ואם באפשרותכן לעשות זאת רצוי אף להתייעץ עם רופא שמציע כמה טיפולים שונים, כדי למנוע מצב בו הוא יעודד אתכן לערוך טיפול מסוג מסוים ואחד בלבד. בין אם אתן מעוניינות לבצע הגדלת חזה טבעית או הגדלת חזה על ידי שתלים, חשוב שתבינו את ההשלכות שיש לכל סוג של טיפול מבחינת מהות התהליך עצמו, משך הטיפול וההחלמה ממנו, הדרישות בשנים שלאחר מכן (בחלק מהמקרים למשל יש צורך בהחלפה של השתלים אחת לכמה שנים), וכמובן הטיפול באזור החזה בשגרת היומיום. לכל אחד ואחד מהפרמטרים הללו יכולה להיות משמעות שונה ומכרעת בין שתי נשים שונות, ולכן חשוב שתבינו בדיוק כיצד ייראה התהליך ושגרת היומיום לאחריו, במקרה של כל תרחיש ותרחיש.

האם כל זה שווה את הסיכון?

לא משנה מהו הטיפול שבחרתן לעצמכם, ואפילו אם מדובר "רק" על כמוסות לבליעה או טיפול זמני להגדלת החזה, הדבר החשוב ביותר שיש לבדוק הוא את תקינותו של המוצר או הטיפול שבו בחרתן – כמו גם את אמינותו והסמכתו הרשמית של הרופא המטפל בכן. טיפולים מסוימים עשויים להיות כרוכים בסיכונים ללקות במחלות ותופעות לוואי שונות, וחשוב מאד להיות מודעות לכך. מלבד זאת, הסכנה שבעבודה עם רופא לא מומחה שאינו פלסטיקאי למשל, או חלילה עם מטפל שאינו רופא כלל – עשויה להביא לתוצאות שאינן רצויות במקרה הטוב, ולנזק רפואי של ממש במקרה הרע. לכן כדי להבטיח לעצמכן את הטוב ביותר הן מבחינת המראה והן מבחינת הבריאות, הקפידו לעבוד עם הרופאים הידועים בתחומם בלבד, ותוכלו לקבל מראה חזה חדש ומעוצב, בעל חזות טבעית ועם חומרי הגלם המתאימים לכם ביותר.