הגדלת חזה – החלמה

ניתוח חזה הוא דרך נהדרת לשדרג את המראה והנשיות, ונשים רבות בוחרות לבצע אותו. בין אם הן רוצות לבצע ניתוח בגלל סיבות כמו חוסר סימטריה, חזה שהתרוקן, חזה קטן או לא מפותח, או מסיבות אסתטיות וחוסר שביעות רצון מחזה קטן, כל אישה לאחר הניתוח תצטרך להתמודד עם ההחלמה, וזוהי דרך לא פשוטה שדורשת סבלנות רבה. זמן ההחלמה תלוי בגורמים רבים. היא יכולה להיות מהירה או איטית מהצפוי, כואבת יותר או פחות ומלווה ברגישות יתר של החזה או ההפך – חוסר תחושה באזור. בחלק מהמקרים, הגורמים לזה הם אישיים ותלויים בגופה של כל אישה, אבל יש גם גורמים חיצוניים שאפשר לקחת אותם בחשבון ולקצר את זמן ההחלמה.

נתחיל מכך שאישה בריאה, ללא מחלות רקע, שדוגלת באורח חיים בריא, או לפחות שואפת אליו, תזכה בזמן החלמה מקוצר מהסיבה שהגוף שלה משתקם מהר בזכות הכוח והחומרים המזינים שקיימים בו. זהו נתון חשוב מאוד וכדאי שתשקלו אותו לפני הניתוח. כמובן שגם הרגלים מגונים, כמו העישון, משפיעים על המצב הכללי של הגוף וכדאי להיפרד מהם על הדרך ולשאוף, תרתי משמע, אל חיים בריאים יותר.

הדבר השני שישפיע על זמן ההחלמה הוא השתל עצמו. השתל יכול להיות ממוקם מעל לשריר החזה או מתחתיו, להיות גדול או קטן, בעל צורה עגולה או פיזיולוגית. את צורת השתל שעדיפה לך, כמו גם את המיקום שלו, תחליטו יחד עם הרופא המטפל בהתבסס מהנתונים שלך, מבנה הגוף וכמובן התוצאה הרצויה. שתל גדול יותר יתפוס יותר מרחב ויפעיל יותר לחץ על הרקמות הסובבות אותו, מה שעלול להגביר את הכאבים ולהאריך את זמן ההחלמה. אבל מה שמשפיע עוד יותר זה מיקום השתל – שתל שמוחדר מעל לשריר יגרום לפחות כאב ויבטיח שיקום מהיר יותר מאשר שתל שממוקם מתחת לשריר, מה שדורש מהרופא לחתוך את סיבי השריר וליצור מקום בשביל השתל. זה לא אומר שלא כדאי לבחור בשתלים גדולים או למקם אותם מתחת לשריר, אלא בא לעזור לכן להתכונן לבאות ולא להיבהל כשתגיעו לשלב ההחלמה.

דברים שחשוב לדעת

חזייה – חזיית ספורט חובקת תהיה החברה הכי טובה שלך בזמן הראשון אחרי הניתוח. אתן תבלו יחד ביום ובלילה בחודשיים הראשונים שלאחר הניתוח. ובשבוע הראשון לא תיפרדו כלל, אפילו לא לזמן מקלחת, כי אסור להרטיב את החזה בשבוע הראשון לאחר הניתוח. חזיית ספורט תאבטח את החזה מתנועות לא רצויות שיכולות להפריע להחלמה ואפילו לפגוע בתוצאות הניתוח. בהמשך, אחרי שהחזה יקבל את צורתו וישתקם, תצטרכי ללבוש חזיית ספורט רק בזמן אימוני הכושר, וזו צריכה להיות טובה ולמנוע מהחזה לקפוץ ולנוע יותר מידיי. חוץ מזה, תוכלי להתרברב בחזיות תחרה יפיפיות שיבליטו את הקימורים החדשים שלך.

חבישה – אזור הניתוח צריך להיות חבוש לפחות שלוש שבועות מהניתוח בשביל למנוע זיהומים ושפשופים באזור החתך והתפרים. הקפידי על חבישה בפדים סטריליים.

היגיינה – ואם כבר דיברנו על סטריליות – חשוב להקפיד על ניקיון בשביל למנוע זיהומים. תמיד תשטפי ידיים, אל תגעי בתפרים בידיים חשופות והקפידי על סביבה סטרילית עד כמה שזה אפשרי. קחי בחשבון שגם הליכה להשתזף בים היא מסוכנה בזמן הראשון, מפני שהחול נושא עליו אלפי חיידקים, וחול, כידוע, מגיע לכל מקום.

עיסויים – מומלץ לבצע עיסויי חזה בשלושת השבועות הראשונים מהניתוח. בזמן העיסוי חשוב להזיז את השתל לכל הצדדים ולהשאיר אותו בכל מקום במשך כמה שניות. את זה כדאי לעשות בשביל למנוע התקשות רקמות סביב השתל ולהבטיח שהחזה יהיה רך וגמיש לאחר ההחלמה.

הימנעות – בשבועות הראשונים אחרי הניתוח תצטרכי להימנע מפעילות גופנית, משינה על הבטן ומשהיה במקומות חמים כמו ג'קוזי, חוף הים או הבריכה. כל זה בשביל לאפשר לגוף להחלים בצורה טובה ולמנוע נזקים שעלולים להופיע בזמן פעילות מאומצת או שכיבה על החזה. בימים הראשונים שלאחר הניתוח תצטרכי להימנע אפילו מהרמת הידיים והרמת משאות כבדים, כל זה למען היופי.

אנטיביוטיקה – ניתוח להגדלת חזה הוא תהליך פולשני, וכמו בכל תהליך כזה יכול להיות סיכוי לזיהום. בשביל זה תקבלי אנטיביוטיקה, אותה תצטרכי לקחת גם בבית במשך הזמן שהרופא יורה. אם בזמן הניתוח או לאחריו יהיה סיכוי לזיהום, אפילו הקלוש ביותר, האנטיביוטיקה תדאג לסכל אותו מיד.

אסימטריה – בזמן הראשון יכול להיווצר מצב בו צד אחד של החזה יהיה גדול מהצד השני. זה קורה בגלל שהנפיחות והבצקות אינן זהות בשני הצדדים ואחד מהם מתנפח יותר. לא צריך להיבהל ממראה כזה – כשהנפיחות תרד, החזה יהיה סימטרי ובאותו הגודל, לזה דאג הרופא כשניתח אותך ואין שום סיבה שזה ישתנה.

תוצאות הניתוח

את התוצאה הסופית תוכלי לראות אחרי מספר חודשים, כשהשד יתרכך ויקבל את צורתו הסופית, הנפיחות תרד ותוכלי, סוף סוף, להשוויץ בחזה המשודרג שלך. אך כדאי לזכור שהחזה משתנה מאוד במשך חייה של האישה. לגבי זה ולגבי כל דבר אחר שאת רוצה לדעת, לשאול או לוודא, התייעצי עם הרופא שלך הן בביקור שלפני הניתוח והן בביקורות שהוא יערוך לך אחרי.