הגדלת חזה גדלים

עם יד על הלב: על מה אתן חושבות כשמדברים אתכן על הגדלת חזה? סביר להניח שלרובנו עולה תמונה של פמלה אנדרסון בראש, או של ידועניות אחרת שנראה כי בן לילה ממש מראה השדיים שלה גדל בצורה ניכרת עד מאד. אלא שהרבה מכל אלה כלל אינו נכון, א שהוא לכל הפחות חלקי בלבד – שכן כיום ניתן להשיג בניתוחי הגדלת חזה גדלים שונים ומגוונים, ובשלל צורות ועיצובים כראות עיניה וכרצונה של המטופלת. אז מהן האפשרויות העומדות בפניכן במסגרת התהליך? הנה כמה דברים שאולי לא ידעתן על המילה האחרונה בעולם האסתטיקה.

כמה מילים על הגדלות חזה

ראשית נקדים ונאמר כי ניתוח הגדלת חזה הוא הניתוח הפלסטי הנפוץ ביותר בעולם, והוא נחשב לוותיק יחסית בתחום, במסגרתו נותחו בשני העשורים האחרונים (ויותר) מיליוני נשים ברחבי העולם שביקשו לעבור את התהליך, ורובן המוחלט אכן עבר זאת בהצלחה וללא סיבוכים. בשל הביקוש הרב ולצד ההבנה ההולכת וגוברת בקהילה המדעית (ומחוצה לה) בצורך האמיתי של נשים לשוות לאזור החזה שלהן מראה שונה, וממגוון רחב מאד של סיבות, פותחו עוד ועוד חידושים טכנולוגיים ורפואיים במסגרת ניתוחי הגדלת חזה. כך למעשה הורחבה מאד משמעותו של הביטוי 'הגדלת חזה' ואילו המושג הנכון יותר לכנותו יהיה 'עיצוב חזה' – בדגש על רצונה ספציפי והייחודי של המטופלת.

כיום למעשה ניתן לבחור מתוך מגוון רחב מאד של אפשרויות במה שהכי מתאים לכן – החל מבחירת חומרי הגלם, דרך מיקום השתלים ובכלל השאלה האם נכון לקרוא להם שתלים (האם ידעתם שניתן למשל להזריק תאי שומן עצמי מתחת לעור כדי להגדיל את החזה?), וכמובן עד לגודל וצורת השדיים הסופית.

כמובן שבאף מקרה של הגדלת חזה גדלים סופיים של השתלים אינם ניתנים לחיזוי מדויק, כמו גם השאלה כיצד הגוף יגיב לתהליך וכיצד הכל ייראה בפועל בסופו של דבר – אך הסימולציות המקצועיות, מכשירי ההדמיה והידע הרפואי הקיים כבר ברשות הקהילה המדעית הולכים ונעשים מדויקים יותר ויותר עם השנים, וכיום ניתן למעשה לנבא בדיוק רב מאד כיצד ייראה אזור החזה באופן סופי לאחר תהליך הניתוח, במרבית המקרים גם בחודשים הרבים שאחריו. זו הסיבה שכיום יותר מאי פעם יש עבור הגדלת חזה גדלים מגוונים וניתנים לשליטה רבה מאי פעם – וכן, גם אם אתן רוצות להתחרט ולשנות את מה שעשיתן במרבית המוחלטת של המקרים אין כל מניעה מלעשות זאת.

איך ניתן להשפיע על מראה החזה?

השאלה הראשונה שתידרשו לענות עליה כאשר תיוועצו ברופא במעמד פגישת ההתאמה לניתוח הגדלת חזה, תהיה כמובן חומר או חומרי הגלם המועדפים עליכן. כמובן שאינכן חייבות לדעת כבר מהרגע הראשון מה יהיה חומר הגלם שתבחרו בו ומטרת הפגישה כולה היא לקבל מידע אודות האפשרויות השונות, אך חשוב להבין כי למעשה מהרגע בו תבחרו באופן סופי את חומר הגלם למעשה תצטרכו לעקוב אחר "מסלול" קבוע מראש המותאם אליכן – שלו השלכות על אופי הניתוח והחלמתו, כמו גם הטיפול באזור לאחר מכן וכמובן צורת השדיים הסופית.

כך לדוגמה, אם תבחרו בהגדלת חזה משומן עצמי תצטרכו לקחת בחשבון שכמחצית מתאי השומן ייספגו באופן טבעי ברקמות השד, ולכן יהיה עליכן לחזור על הפעולה מספר פעמים עד לתוצאה הרצויה. לחלופין אם תבחרו בשתלי סיליקון חשוב שתדעו כי ייתכנו מצבים של קרעים בשתל, או אפילו דליפות של סיליקון מחוצה לו, ויש לקחת זאת בחשבון ולהבין היטב מהם התהליכים שאתן עומדות לעבור (וגם עשויות לעבור, במקרה אפשרי של סיבוך), וכך להחליט באופן מושכל יותר באפשרות הסופית שלכן. חשוב להבהיר כי בין היתר ההחלטה על חומר הגלם שיוחדר לבית החזה קשורה קשר הדוק בגודלו הסופי של השד, וכן על עמידות הניתוח לאורך זמן. לכן, כאשר חושבים על תוצאותיה של הגדלת חזה גדלים סופיים הם בהחלט פקטור מרכזי בדיון, אך יש להבין כי הוא חלק ממכלול נרחב יותר של שיקולים.

למרות המבחר, האם יש בתהליך של הגדלת חזה גדלים קבועים?

בכל הנוגע לשתלי סיליקון ודומיהם התשובה היא בהחלט כן, כאשר השתלים מגיעים לרוב בשלוש צורות שונות: גדול, בינוני וקטן  הנקרא לא פעם בלשון המקצועית "שטוח". כידוע בעבר הלא רחוק נשים רבות מסביב לעולם העדיפו את המראה המלא ביותר, ויש לא מעט נשים שעדיין בוחרות בכך, אולם מגמה זו הולכת ופוחתת עם הזמן – בשל הרצון לשוות לחזה מראה טבעי ופרופורציונלי יותר למידות הגוף של המטופלת.

בטיפולי הזרקת שומן לעומת זאת, ניתן למעשה לקבוע את גודל השד במגוון רחב הרבה יותר של אפשרויות – בשל השליטה על מינון השומן המדויק שניתן לשאוב ולהחדיר לרקמות השד. עם זאת יש לזכור כי קליטתם של תאי השומן במקרה הזה תהיה אחרת מהמקובל בשתלים מלאכותיים – שכן כמחצית מתאי השומן למעשה נספגים בגוף בתוך זמן קצר מהטיפול, ולכן יש להמתין מספר שבועות בין טיפול לטיפול כדי להבין מהי התצורה הסופית של החזה, והם (ועד כמה) יש להוסיף לו שומן עצמי נוסף, באם יש כזה כמובן.