הגדלת חזה בהזרקה

נשים רבות לא מרוצות ממראה החזה שלהן. הסיבות לכך יכולות להיות רבות – חוסר סימטריה, חזה שהתרוקן, חזה קטן או לא מפותח וכמובן גם חזה שנראה טיפה קטן ממה שהאישה הייתה רוצה שיהיה. הרפואה של היום מאפשרת לעשות ניתוח פשוט יחסית ולהחדיר שתלי סיליקון שיעצבו ויגדילו את החזה. זה פתרון נהדר למראה ודורש סך הכול פחות משעה של ניתוח וכחודש של החלמה. ועדיין יש נשים שלא רוצות לבצע הליך פולשני בשביל לעצב את החזה שלהן. למזלנו, היום גם לזה יש פתרון – "הגדלת חזה בהזרקה".

מקרוליין

הגדלת חזה בהזרקה זהו תהליך שבו משתמשים בג'ל מקרוליין בשביל למלא את החזה, או אזורים אחרים בגוף, ולהוסיף לו נפח. השיטה הזו חדשה יחסית ולא מתאימה להגדלות גדולות, אבל עם כל שאר המטלות היא תתמודד בצורה מעולה. מקרוליין הוא ג'ל בעל צמיגות גבוהה שמבוסס על חומצה היאלורונית. את הג'ל פיתחה חברה שוודית בשם Q Med ואף רשמה עליו פטנט. המקרוליין הצליח בזכות זה שלוקח לו זמן רב יחסית להתפזר ולהתמוסס בגוף והוא שומר על התוצאות בין שנה לשלוש שנים, שזה מעט יחסית לניתוח פלסטי, אבל תוצאה נהדרת עבור תהליך לא פולשני שלא דורש שום החלמה. מאז שאפשרות ההגדלה בהזרקה הופיע בשוק הישראלי, גם הגברים נהנים ממנה ופונים למקרוליין בשביל להגדיל ולעצב את החזה שלהם.

ביצוע ההזרקה

אם בחרתם בהזרקת מקרוליין תוכלו לפנות לרופאים ולא תזדקקו למנתח פלסטי. את הרופא, כמובן, חשוב לבחור בכובד ראש והרבה מחשבה. הרי בו תהיה תלויה התוצאה, ואתם בטוח לא רוצים לקחת סיכון ולהעביר שנתיים מחייכם בהסתרת החזה בגלל הזרקה לא מוצלחת.

אחרי שבחרתם רופא תבצעו שיחה ותיאום ציפיות, ממש כמו בניתוח להגדלת חזה. זה הזמן בו אתם מסבירים לרופא מה מפריע לכם ולמה אתם מצפים מההזרקה. האם התהליך נועד להגדלת נפח החזה או תיקון אסימטריה, או שניהם. ההתייעצות עם הרופא תבטיח שהתוצאה תהיה מתאימה לכם עד כמה שזה אפשרי. וכמובן שבנוסף תתבקשו לעבור סדרת בדיקות שתאשר שאתם בריאים וכשירים לעבור את התהליך.

הפרוצדורה עצמה תערוך בין 30 ל 90 דקות, תלוי בכמות הג'ל שצריך להזריק, ובשבילה לא צריך הרדמה כללית. הרדמה מקומית מספיקה בשביל לאלחש את האזור ולהבטיח חוויה נעימה שבסופה תצאו עם חזה מעוצב. ההזרקה מתבצעת בעזרת מחט עדינה מאוד שבעזרתה מחדיר הרופא את הג'ל אל האזורים שנקבעו מראש. במידה ויש פגמים נוספים, חוסר סימטריה או עיוותים, הרופא יתקן גם אותם.

שיקום לאחר הפרוצדורה

להבדיל מפעולות פולשניות, הדבר היחיד שתצטרכו לעשות זה להוריד את הפלסטר ממקומות ההחדרה של המחט (במידה ויהיה פלסטר). לאחר ההזרקה אפשר לחזור הביתה ואין שום צורך להישאר בהשגחה. שום דבר לא יפריע לכן לחזור לתפקוד מלא, בין אם זו ריצה, שחייה בבריכה או הרמת משקולות. הפעולות היחידות שלא מומלצות לאחר ההזרקות הן אלה שכרוכות בטמפרטורות גבוהות, כמו סאונה או מיטת שיזוף, על זה יספר לכן הרופא.

יתרונות השיטה

 • הגדלת חזה בהזרקה נותנת תוצאה בלי התערבות כירורגית, מה שעושה את התהליך פשוט, מהיר וללא צורך בהתאוששות והחלמה.
 • המקרליין הוא חומר שמעניק הרגשה רכה ונעימה, ושומר על המראה הטבעי של החזה.
 • תוצאות ההגדלה מידיות, להבדיל מניתוח להגדלת חזה אשר אחריו יש זמן שיקום. מיד אחרי ההזרקה אפשר כבר לצאת לבריכה בבגד ים (רק להיזהר מהשמש) ולהתגאות בנכס החדש שלכן.
 • ההזרקה מותאמת למבנה הגוף והמצב הפיזי ומשפרת את המראה בצורה ניכרת.
 • אין צורך להפסיד ימי עבודה ולבקש ממישהו לעזור במטלות הבית.
 • אין צורך להתמודד עם כאבים, כמו במקרה של ניתוח להגדלת חזה. נקודות ההזרקה יתרפאו תוך מספר ימים.
 • במידה ואובחן גידול בחזה אפשר לטפל בו ללא כל הפרעה.
 • הגדלת חזה בהזרקה לא פוגעת ביכולת ההנקה ואפשר להמשיך ולהניק כרגיל מיד אחרי הפרוצדורה.
 • החומצה מתמוססת עם הזמן ואפשר להתאים את ההזרקה הבאה לצורת החזה ולצרכים החדשים ובדרך הזו כל הזמן לשמור על תוצאות אופטימליות.
 • השיטה מאושרת בידי משרד הבריאות הישראלי.

חסרונות השיטה

 • הנפח שאותו אפשר להוסיף בזכות ההזרקה מוגבלת ונע בין cc60 לבין cc במקרה שהמטופלת רוצה הגדלה משמעותית היא עדיין תצטרך לפנות לניתוח.
 • המקרליין מתמוסס בגוף. אמנם זה קורה לאט, אבל כעבור שנה נשים יחוו ירידה של כ40% מהנפח שהתווסף. בסופו של דבר, בשביל לשמור על התוצאה, צריך לחדש את המקרליין כל שנה עד שלוש שנים.
 • יש אנשים שסובלים מאלרגיה לחומצה היאלורונית. אנשים כאלה לא יוכלו לפנות להגדלת חזה בהזרקה ויאלצו לשקול הגדלת חזה בעזרת שתלים.

לסיכום

המדע לא עומד במקום ומנסה להמציא כמה שיותר דרכים בשביל לתת מענה לכל בקשה של האנושות. היות והיום תחום היופי והאסתטיקה פופולרי יותר מאי פעם, חברות רבות משקיעות זמן ומשאבים רבים לפיתוח דרכים קלות ובטוחות לשפר את המראה והביטחון הכללי שלנו. האפשרות לביצוע הגדלת חזה בהזרקה היא אחד הפיתוחים הללו והיא משמחת מאות מטופלים ומנתחים כאחד.